Biesiada rybacka - Gmina Czarna Dąbrówka

Szukaj
Godzina:
Idź do spisu treści

Menu główne:

Biesiada rybacka

 
 
 
 


20 lipca 2013 r. jak co roku w trzecią sobotę miesiąca odbyła się w Jasieniu Biesiada Rybacka. Biesiada rozpoczęła się od godz.13.00 otwartymi zawodami spławikowymi, warsztatami rękodzieła oraz grą terenową. Uroczyste otwarcie biesiady odbyło się o godzinie 16.00 przez Wójta Gminy Jana Klasę, dyrektorkę szkoły podstawowej Danutę Toporek oraz prezes stowarzyszenia „Lokomotywa” Małgorzatę Kotłowską, którzy podziękowali zaproszonym gościom oraz zgromadzonej publiczności za przybycie i życzyli dobrej zabawy podczas biesiady.

Następnym punktem było oficjalne otwarcie placu rekreacyjnego w Jasieniu którego dokonali Prezes stowarzyszenia „Lokomotywa”  Małgorzata Kotłowska, Wójt Gminy Jan Klasa oraz Sołtys Paweł Kosiński.

Po części  oficjalnej rozpoczęła się  część rozrywkowa  w której czas umilał Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Jasień, zaprezentował się Uniwersytet III wieku, wystąpiły „Kaszubskie Nutki” z Czarnej Dąbrówki oraz zespół Kubryk śpiewający szanty.

Na biesiadzie amatorzy ryb oraz zgromadzona publiczność mogła posmakować potraw rybnych przygotowanych do degustacji.

Jak  co roku organizowana była licytacja, z której dochód przeznaczony jest na działalność Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Jasieniu. W tym roku zebrano 1.335 zł a można było zakupić między innymi wędzonego węgorza, potrawy z ryb, swojski chleb i wypieki przygotowane przez rodziców dzieci uczących się w szkole w Jasieniu.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół “ABBA”, śpiewający covery przebojów szwedzkiego zespołu ABBA. Zakończeniem biesiady była plenerowa zabawa taneczna do białego rana do której przygrywał zespół "FLASH".

"Biesiada współfinansowana przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego"

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego